home
logo facebook

Dobrovolnický program

Naše činnost - stejně jako většiny neziskových organizací - závisí i na dobrovolnické práci. Bez zapojení dobrovolníků by nemohl fungovat náš dlouhodobý program Rozlety zaměřený na vzdělávací aktivity pro sociálně znevýhodněné děti a mládež.

V tomto programu se dobrovolníci mohou zapojit jako lektoři při skupinovém a individuálním doučování, pomáhají při organizaci volnočasových aktivit nebo působí jako mentoři při budování kamarádského vztahu s klientem při pravidelném setkávání. Zapojit se ale můžete i jinak, záleží na vašich schopnostech a časových možnostech. 

Našim dobrovolníkům zajišťujeme pojištění, úvodní školení, pravidelné supervizní schůzky a možnost praxe.

 

Chcete se zapojit?

1. Vyplňte on-line formulář zde: dotazník pro dobrovolníky

2. Kontaktujte koordinátora dobrovolníků Michala Kryla na emailu michal.kryl@novaskolaops.cz či telefonu 737 544 773.

3. Nebo si zde stáhněte přihlášku a spolu s krátkým motivačním dopisem ji pošlete na výše uvedenou emailovou adresu.

 

Děkujeme Vám. Bez lidí, kteří chtějí nezištně pomáhat, se naše poslání naplnit nepovede.

 

Zkušenosti naší bývalé dobrovolnice Katky publikované na serveru www.dobro.cz:

"V neziskové organizaci Nová škola jsem pracovala v době studií bohemistiky na vysoké škole v druhé polovině 90. let. Jednou týdně jsem jezdila doučovat romské děti češtinu. Cílem bylo poskytnout romským žákům individuální podporu v českém jazyce a matematice, aby měli šanci udělat přijímací zkoušky na střední školy. Několik chlapců a dívek docházelo na doučování nepravidelně - vzpomínám si na Marušku, která možnost vzdělávat se velmi uvítala a byla velmi pracovitá, ale nemohla na setkání vždycky přijít, protože musela obstarat své sourozence, nakoupit, uvařit, uklidit... Romské děti byly vždy pozitivně naladěné, veselé a nesmírně hodné. Po krátké době mi hlásily, že se zlešily ve škole a mají teď lepší známky z češtiny. Stačilo tak málo! Měla jsem je ráda. Když jsem později začala učit na gymnáziu, natočil lektor z Prázdninové školy Lipnice s těmito dětmi rozhovor na video a pouštěl ho mým novým studentům na kurzu Go! jako součást mého medailónku. Děti si na mě ještě pamatovaly a mluvily o mně jen v dobrém."