home
logo facebook

Dobrovolnický program

Naše činnost - stejně jako většiny neziskových organizací - závisí i na dobrovolnické práci. Bez zapojení dobrovolníků by nemohl fungovat náš dlouhodobý program Rozlety, zaměřený na vzdělávací aktivity pro sociálně znevýhodněné děti a mládež.

V tomto programu se dobrovolníci mohou zapojit jako lektoři při skupinovém a individuálním doučování, pomáhají při organizaci volnočasových aktivit nebo působí jako mentoři při budování kamarádského vztahu s klientem při pravidelném setkávání. Zapojit se ale můžete i jinak, záleží na vašich schopnostech a časových možnostech. 

Našim dobrovolníkům zabezpečujeme pojištění, úvodní školení, pravidelné supervizní schůzky a možnost praxe.

 

Chcete se zapojit?

1. Vyplňte on-line formulář zde: dotazník pro dobrovolníky

2. Kontaktujte koordinátora dobrovolníků Michal Kryla na emailu michal.kryl@novaskolaops.cz či telefonu 737 544 773.

3. Nebo si zde stáhněte přihlášku a spolu s krátkám motivačním dopisem ji pošlete na výše uvedenou emailovou adresu.

 

Děkujeme Vám. Bez lidí, kteří chtějí nezištně pomáhat, se naše poslání naplnit nepovede.

 

Zkušenosti naší bývalé dobrovolnice Katky , publikované na serveru www.dobro.cz:

"V neziskové organizaci Nová škola jsem pracovala v době studií bohemistiky na vysoké škole v druhé polovině 90. let. Jednou týdně jsem jezdila doučovat romské děti češtinu. Cílem bylo poskytnout romským žákům individuální podporu v českém jazyce a matematice, aby měli šanci udělat přijímací zkoušky na střední školy. Několik chlapců a dívek docházelo na doučování nepravidelně - vzpomínám si na Marušku, která možnost vzdělávat se velmi uvítala a byla velmi pracovitá, ale nemohla na setkání vždycky přijít, protože musela obstarat své sourozence, nakoupit, uvařit, uklidit... Romské děti byly vždy pozitivně naladěné, veselé a nesmírně hodné. Po krátké době mi hlásily, že se zlešily ve škole a mají teď lepší známky z češtiny. Stačilo tak málo! Měla jsem je ráda. Když jsem později začala učit na gymnáziu, natočil lektor z Prázdninové školy Lipnice s těmito dětmi rozhovor na video a pouštěl ho mým novým studentům na kurzu Go! jako součást mého medailónku. Děti si na mě ještě pamatovaly a mluvily o mně jen v dobrém."