home
logo facebook

Naše kurzy

Nová škola o. p. s. je akreditovanou institucí k provádění vzdělávacích programů akreditovaných pro účely zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících.

 Akreditace instituce u MŠMT: Č. j. MSMT-21561/2013

Od roku 2014 prošlo našimi akreditovanými kurzy přes 2000 účastnic a účastníků.
Počet absolventek a absolventů kvalifikačního studia pro asistenty pedagoga přesáhl druhou stovce.
„Na klíč“ jsme připravili kurzy pro více než sedmdesát základních a středních škol.
Našich kurzů se zúčastnily zástupkyně více než dvaceti českých veřejných knihoven.
Kurzy pořádáme ve všech krajích České republiky.

 

Kvalifikační studium pro asistenty pedagoga

Petra Chmelařová

petra.chmelarova@novaskolaops.cz, tel: 775 515 350 

 

Kurzy zaměřené na podporu inkluze a práce AP

Veronika Zelinková

veronika.zelinkova@novaskolaops.cz, tel: 774 580 591

 

pro základní školy:

pro mateřské školy:

 kazuistické zkušenostní semináře:

 

Kurzy zaměřené na podporu čtenářství

Veronika Zelinková

veronika.zelinkova@novaskolaops.cz, tel: 774 580 591

 

pro základní školy:

pro mateřské školy:


Nová škola, o. p. s. se od svého vzniku v roce 1996 podílela na implementaci uvádění romských asistentů pedagoga do českého vzdělávacího systému. Vybírali jsme, školili a zaměstnávali vůbec první romské pedagogické asistenty a doporučovali je do škol, které o ně v rámci inkluzivního vzdělávání projevily zájem. Úlohu zaměstnavatele romských pedagogických asistentů, případně prostředníka, který poskytoval školám mzdové prostředky pro romské pedagogické asistenty, zastávala Nová škola spolu s neziskovou organizací Společenství Romů na Moravě až do roku 1998, kdy byly na tuto pozici poprvé vyčleněny prostředky ze státního rozpočtu.

V následující letech jsme v oblasti vzdělávání pedagogů realizovali např. Kurz pedagogického minima, Jednoleté experimentální studium dalšího vzdělávání pedagogických asistentů, devítidenní semináře dalšího vzdělávání vychovatelů – asistentů učitele ve čtyřech regionech ČR (Most, Jihlava, Praha a Ostrava).

Mezi naše další projekty patřily: Příprava asistentů do dětských domovů, Semináře o spolupráci učitelů a asistentů, Přípravný kurz k přijímacím zkouškám na dálkové obory středních škol a další.

Rozvíjíme tuto tradici a nabízíme školám kvalitní vzdělávací semináře, lektorované odborníky s letitým know-how i praktickými zkušenosti z prostředí škol.

Od roku 2014 naši nabídku obohatily kurzy, zaměřené na podporu čtenářské gramotnosti metodou čtenářských klubů. Kurzy jsou určené jak pro prostředí základní školy, tak i předškolních zařízení.