home
logo facebook

Zveme vás na debatu o roli knihovny v integraci dětí s OMJ

Vážení přátelé,

náš program Společně v knihovně, který přenáší do prostředí knihovny princip nízkoprahového doučování vedeného dobrovolníky dostupného všem dětem z okolí a speciálně zaměřený na pomoc dětem s odlišným mateřským jazykem má za sebou první školní rok a míří do dalšího.

Povedlo se nám rozběhnout pravidelné doučování na 6 pobočkách Městské knihovny v Praze.

Hotovo ale ještě nemáme, naší ambicí je totiž trochu více - pomoci proměně knihovny v přirozené komunitní a integrační centrum i pro ty, kdo do knihovny normálně nepřijdou a pro knihovníky nejsou jejich "obvyklými hosty". A na základě zkušeností z dvouletého projektu vytvořit udržitelný a přenositelný model pro další podobné organizace, a to nejen v Praze. Jsme v půlce projektu a tak můžeme bilancovat, co se povedlo a co méně.

Dovolujeme si proto pozvat Vás na debatu a následné neformální setkání nad kávou nazvanou stejně jako náš program - Společně v knihovně.
Akce se odehraje ve středu 11. října od 10 hodin ve studiu Alta (www.altaart.cz - U Výstaviště 21, Praha 7 - Holešovice https://www.altart.cz/, 20 metrů od zastávky tram 6, 12, 17 Výstaviště Holešovice).

Naším hlavním cílem je ale umožnit setkání a debatu zástupců širokého spektra organizací – a třeba objevit synergie, které zatím zůstávají nevyužité.

Těšíme se na Vás a věříme, že se Vám investovaný čas vrátí v podobě příjemného a inspirativního setkání.

Více o hostech a programu setkání najdete na pozvánce - klikněte zde.