home
logo facebook

AKREDITOVANÉ KURZY

Aktuální termíny, cenu a další podrobnosti najdete u jednotlivých kurzů v záložce Aktuální nabídka kurzů vpravo.

Kontaktní osoba je vždy uvedena u konkrétního data kurzu.


Nová škola o. p. s. je akreditovanou institucí k provádění vzdělávacích programů akreditovaných pro účely zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících.

 Akreditace instituce u MŠMT: 29672/2006-25


Kurzy zaměřené na práci asistenta pedagoga 

Kurzy zaměřené na rozvoj dětského čtenářství

pro základní školy

pro mateřské školy

Leták s aktuální nabídkou si můžete STÁHNOUT ZDE nebo prohlédnout níže.

Nová škola, o. p. s. se od svého vzniku v roce 1996 podílela na implementaci uvádění romských asistentů pedagoga do českého vzdělávacího systému. Vybírali jsme, školili a zaměstnávali vůbec první romské pedagogické asistenty a doporučovali je do škol, které o ně v rámci inkluzivního vzdělávání projevily zájem. Úlohu zaměstnavatele romských pedagogických asistentů, případně prostředníka, který poskytoval školám mzdové prostředky pro romské pedagogické asistenty, zastávala Nová škola spolu s neziskovou organizací Společenství Romů na Moravě až do roku 1998, kdy byly na tuto pozici poprvé vyčleněny prostředky ze státního rozpočtu.

V následující letech jsme v oblasti vzdělávání pedagogů realizovali např. Kurz pedagogického minima, Jednoleté experimentální studium dalšího vzdělávání pedagogických asistentů, devítidenní semináře dalšího vzdělávání vychovatelů – asistentů učitele ve čtyřech regionech ČR (Most, Jihlava, Praha a Ostrava).

Mezi naše další projekty patřily: Příprava asistentů do dětských domovů, Semináře o spolupráci učitelů a asistentů, Přípravný kurz k přijímacím zkouškám na dálkové obory středních škol a další.

Rozvíjíme tuto tradici a nabízíme školám kvalitní vzdělávací semináře, lektorované odborníky s letitým know-how i praktickými zkušenosti z prostředí škol.

Od roku 2014 naši nabídku obohatily kurzy, zaměžené na podporu čtenářské gramotnosti metodou ctenářských klubů. kurzy jsou určené jak pro prostředí základní školy, tak i předškolních zařízení.